czwartek, 27 września 2012

Startujemy!


Magda Wichrowska / Dyrektorka Bella Women In Art Festival

Kochane / Kochani!

Jest mi szalenie miło wraz z Fundacją Kultura na Pokaz, Studenckim Klubem Pracy Twórczej „Od Nowa” i Kinem Niebieski Kocyk w dniach 8-11 grudnia 2012 roku zaprosić Was na premierową edycję wydarzenia Bella Women In Art Festival.

Toruń to bez wątpienia miasto festiwali, jednak nawet na ogólnopolskiej mapie imprez kulturalnych jest zaledwie kilka, które poruszają ważną i powszechnie dyskutowaną przez twórców oraz środowisko krytyków i naukowców problematykę, jaką jest twórczość i artystyczna aktywność kobiet. Choćby w niewielkim stopniu chcemy to zmienić!

Pierwsza edycja Bella Women In Art Festival trwać będzie 4 dni, podczas których widzowie obejrzą filmy zaprezentowane w ramach czterech bloków tematycznych: Autorki polskiego kina, Autorki kina światowego, Woman In Art, Kobiety: W stronę Indii. Pokazy odbędą się wraz z komentarzami znawców, teoretyków i historyków kina oraz ludzi kultury, sztuki i nauki.

W ramach festiwalu odbędą się również spotkania z reprezentantkami wielu dziedzin działalności artystycznej, panele dyskusyjne – które poruszą tematy współczesnych dróg feminizmu w Polsce, miejsca kobiety w sztuce oraz odrębności poetyki prezentowanych przez współczesne pokolenia twórczyń w Europie i na świecie, koncerty, wystawy, warsztaty artystyczne oraz imprezy towarzyszące, o których niebawem Was poinformujemy!

Jaki jest cel Bella Women In Art Festival? Chcemy zjednoczyć twórcze środowiska kobiece, doprowadzić do ich dialogu i zachęcić uczestniczki festiwalu do twórczej kreacji i samorealizacji. Dlatego też podczas festiwalu odbywać się będą spotkania z twórczyniami, które zaprezentują wielogłos kreacji artystycznej.
Nie może Was zabraknąć! Spotkajmy się w grudniu w Od Nowie!

Magda Wichrowska
Dyrektorka Bella Women In Art FestivalSponsorem tytularnym festiwalu jest Bella.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz